O mnie
Mam na imię Rebeca
Bycie jedynie Hiszpanką nie gwarantowałoby niczego. Jeśli jednak do bycia native speakerem dodamy wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie lektorskie i dodatkowo połączymy to z faktem codziennego posługiwania się przeze mnie językiem polskim, osiągamy idealną konfigurację, która pomoże Ci skutecznie nauczyć się języka hiszpańskiego..
Nazywam się Rebeca. Urodziłam się w Alicante i większość życia spędziłam w Hiszpanii. Studiowałam kierunek Translatoryka na Uniwersytecie w Alicante, ale na pewnym etapie zdałam sobie sprawę, że to, w czym najbardziej się realizuję, to edukacja, więc wyspecjalizowałam się w nauczaniu języków, między innymi języka hiszpańskiego dla obcokrajowców. Całe życie zawodowe pracuję jako lektor językowy, zarówno w szkołach w Hiszpanii, jak i w Polsce.
Z pasją podchodzę do swojej pracy, lubię przygotowywać materiały i prowadzić zajęcia. To bardzo satysfakcjonujące uczucie obserwować postępy językowe osób uczących się. Czuję dumę i ogromny podziw dla pracy, jaką wykonują moi uczniowie. Uwielbiam patrzeć, jak tracą strach przed mówieniem i jak pochłania ich nauka mojego ojczystego języka.
Dlaczego mówię w języku polskim?
Wszystko podsumowuje się w słowie MIŁOŚĆ. Podczas jednej z moich podróży do Anglii zakochałam się w Polaku, a jak wiadomo, miłość jest najpotężniejszą motywacją, w tym przypadku motywacją do nauki nowego języka. Dzięki niemu zdołałam znacznie lepiej poznać Polskę. Od tego czasu wykorzystuję każdą okazję, aby szlifować Twój język i poznawać polską kulturę. Studiowałam Erasmusa w Warszawie i był to dla mnie kluczowy moment w polepszeniu mojego poziomu znajomości języka polskiego.
Co robię w Polsce?
Przeprowadziłam się z rodziną do Polski w celu zdobywania nowych doświadczeń. Gdańsk był w moim życiu od dawna, bo tu urodził się mój mąż i odkąd go poznałam, odwiedzałam to miasto bardzo często. Polska to niesamowity kraj, pełen naturalnych krajobrazów i pysznego jedzenia. Jednak to, co mnie najbardziej zaskoczyło, to ludzie. Mam szczęście spotykać fantastycznych Polaków, większość moich studentów to bardzo ciekawi, przedsiębiorczy ludzie, którzy chcą poznawać świat. Wiele się od nich uczę.